ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА УСТАТКУВАННЯ АЗС

  1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА УСТАТКУВАННЯ АЗС

Протягом останніх років автозаправний ринок України активно розвивається. В умовах конкуренції, що посилюється, на зміну звичайним автозаправним станціям приходять обладнані за останнім словом техніки автозаправні комплекси.

За характером використання устаткування, його кількістю й особливостями автозаправні станції поділяються на такі різновиди.

Автозаправна станція (АЗС) – комплекс будинків, споруд, технологічного обладнання, призначений для приймання, зберігання моторного палива та заправлення ним автотранспорту.

Автозаправний комплекс (АЗК) – автозаправна станція з об'єктами (будинками, спорудами, приміщеннями) сервісного обслуговування водіїв, пасажирів (роздрібна торгівля продуктами харчування), автотранспорту (технічного обслуговування, миття автомобілів, роздрібна торгівля запасними частинами, мастильними речовинами).

Автомобільна газозаправна станція (АГЗС) – автозаправна станція, технологічне обладнання якої призначене для заправлення автотранспорту тільки скрапленими вуглеводневими газами.

Автомобільна газонаповнювальна компресорна станція (АГНКС) – автозаправна станція, технологічне обладнання якої призначене для заправлення автотранспорту тільки стисненим природним газом.

Багатопаливна автозаправна станція (БП АЗС) – автозаправна станція, технологічне обладнання якої призначено для заправлення автотранспорту моторним паливом двох або трьох видів, серед яких дозволяється рідке моторне паливо (бензин або дизельне паливо),
СВГ і СПГ.

Блочна автозаправна станція (БАЗС) – автозаправна станція з підземним розташуванням резервуарів зберігання палива, технологічне обладнання якої призначене для заправлення автотранспорту тільки рідким моторним паливом (бензином, дизельним паливом); характеризується розміщенням паливороздавальних колонок (ПРК) над резервуаром зберігання палива та виконана як цілісний заводський виріб.

Контейнерна автозаправна станція (КАЗС) – автозаправна станція з наземним або надземним розташуванням резервуарів зберігання палива, технологічне обладнання якої призначене для заправлення автотранспорту тільки рідким моторним паливом (бензином, дизельним паливом); характеризується розміщенням ПРК у контейнері зберігання палива та виконана як цілісний заводський виріб.

Модульна автозаправна станція (МАЗС) – автозаправна станція з наземним розташуванням резервуарів для зберігання палива, технологічне обладнання якої призначене для заправлення автотранспорту тільки рідким моторним паливом (бензином, дизельним паливом); характеризується розосередженим розташуванням ПРК та резервуара зберігання палива.

Традиційна автозаправна станція (ТАЗС) – автозаправна станція з підземним розташуванням резервуарів зберігання палива, технологічне обладнання якої призначене для заправлення автотранспорту тільки рідким моторним паливом (бензином, дизельним паливом); характеризується розосередженим розташуванням резервуарів зберігання палива і ПРК.

Паливозаправний пункт (ПЗП) – автозаправна станція, яка розташована на території підприємства і призначена для заправлення автотранспорту, який належить підприємству.

Пересувна автозаправна станція (ПАЗС) – автозаправна станція, технологічне обладнання якої встановлено на базі автомобільного шасі, причепі чи напівпричепі; виконана як цілісний заводський виріб.

Як окрема технологічна одиниця, АЗС включає:

1) заправний острівець – технологічний майданчик, на якому встановлено одну або декілька ПРК;

2) контейнер зберігання палива – цілісний заводський виріб, до складу якого входять резервуар для зберігання палива, ПРК та інше технологічне обладнання;

3) майданчик для автоцистерни – технологічний майданчик, на якому встановлюється автоцистерна (АЦ) під час зливно-наливних операцій на АЗС;

4) операторську – приміщення з робочим місцем оператора АЗС, електричною щитовою і побутовим блоком, які розташовані в окремому будинку або будинку з приміщеннями сервісного обслуговування водіїв та/або пасажирів, автотранспорту;

5) технологічне обладнання АЗС – комплекс обладнання, що спеціально сконструйоване, змонтоване і використовується для приймання, зберігання та заправлення паливом автотранспорту.

Сучасні АЗС, окрім своєї основної функції, – продажу паливно-мастильних матеріалів (ПММ), пропонують цілий ряд супутніх товарів і послуг. На їх території знаходяться продовольчі магазини і магазини автомобільних товарів, закусочні й ресторани. Невід'ємною частиною сучасної АЗС є миття автомобіля.

ТОВ "НПФ Геркон" – виробниче підприємство, створене у 1992 р., – одне із провідних виробників, розробників автозаправного та метрологічного обладнання і аксесуарів в Україні. В компанії працюють професіонали, які мають більш ніж 15-річний досвід роботи у наданій галузі.

Підприємство розташоване за адресою: м. Запоріжжя, вул. Дачна, 23а.

Продукція підприємства виготовляється із комплектуючих ведучих світових виробників BENNET і TATSUNO, що забезпечують надійність та зручність в експлуатації. Подальше сервісне обслуговування дозволяє збільшити термін служби виробів. Усе пропоноване обладнання підлягає гарантійному і післягарантійному обслуговуванню.

Підприємство докладає максимальних зусиль для забезпечення високої якості своєї продукції, постійно оновлює модельний ряд, адаптує його до різних кліматичних умов експлуатації, впроваджує сучасний стиль і дизайн.

Оснащення АЗС спеціалізованим устаткуванням – процес цілеспрямований, тобто відповідальний професійний підхід до нього має першорядне значення.

ТОВ "НПФ Геркон" виробляє й реалізує обладнання для АЗС, центрів стандартизації, метрології і сертифікації, займається будівництвом АЗС.

Товариство поставляє на відповідний ринок таку продукцію.

  1. Обладнання для градирування резервуарів.

Підприємством розроблена й атестована методика, що встановлює порядок виконання вимірювань при оцінюванні фактичних градуїрувальних таблиць горизонтальних циліндричних сталевих резервуарів для нафтопродуктів підземного розташування в процесі їх нормального функціонування і призначена для використання на АЗС.

  1. Паливнороздавальні колонки (ПРК): ПРК з одним і трьома рядками, які управляються від пульта або комп'ютера й приєднані до касових апаратів (однорукавні, дворукавні, модульні – до 10 рукавів).

Стандартна комплектація:

– один пістолет на один вид палива;

– гідравліка BENNETT, TATSUNO (бензин, дизельне паливо);

– заправні пістолети OPW (ZVA) (колір за бажанням замовника);

– заправні шланги чорного кольору SEMPERІT (Чехія);

– високоякісне полімерне покриття будь-якого кольору;

– електронне табло із сумарним рідкокристалічним лічильником (РКЛ), яке зберігає інформацію 10 років;

– рідкокристалічний індикатор (при відключенні електроенергії індикація зберігається протягом 15 хвилин; важливі дані зберігаються необмежений час).

ПРК призначені для заправки автомобілів паливом, а також для вимірювання й обліку відпущеного палива. Наразі асортимент ПРК, представлених на ринку обладнання для АЗС, доволі широкий.

Відкриваючи АЗС і вибираючи найбільш відповідні для неї ПРК, потрібно враховувати низку чинників.

Якщо АЗС розташована в селищі, далеко від завантаженої автомобілями автомагістралі й розрахована на незначну кількість клієнтів, то краще придбати одинарну ПРК. Одинарні ПНК спроектовані спеціально для обслуговування одного автомобіля в кожен конкретний момент часу.

У випадку, що розглядається, як правило, достатньо трьох ПРК – кожна для певної марки палива.

Якщо ж АЗС функціонує поблизу шосе й ціни обумовлені попитом, то економічно доцільнішим є придбання подвійної ПРК хоча б для того виду палива, яке користується найбільшим попитом.

Подвійні ПРК призначені для обслуговування двох автомобілів в один і той же час. Використання на АЗС таких ПРК дозволяє скоротити автомобільні черги за паливом, кількість автомобілістів, котрі вирішили не очікувати заправки і відправилися шукати для цього іншу АЗС, а також збільшить пропускну спроможність АЗС, отже, її прибуток.

ПРК бувають з ручним і з електричним приводами.

При наявності електричного приводу механізмами ПРК автоматично забезпечується припинення подачі палива після видачі потрібного обсягу, який встановлюється спеціальним пристроєм. Колонки із ручним приводом наразі можна знайти лише в музеї.

Розрізняють ПРК й за способом управління.

ПРК з ручним управлінням використовуються для видачі палива без електроживлення, не гарантують можливість автоматичного блокування подачі палива після видачі заданої дози.

ПРК з управлінням від спеціального пристрою мають зовнішній дисплей і набір кнопок, за допомогою яких клієнт сам встановлює вид і літраж видаваної порції палива. Літраж порції палива, видаваної ПРК з управлінням від дистанційного пристрою, задається оператором. Існують і ПРК з комбінованим управлінням, тобто одночасно з управлінням від дистанційного пристрою і з ручним управлінням.

За способом розміщення ПРК поділяються на стаціонарні, закріплені на певному місці АЗС, і переносні (мобільні ПРК).

ПРК можуть видавати як однокомпонентне паливо, так і утворювати паливну суміш. Крім того, у кожної ПРК визначена номінальна витрата палива – 25, 40, 50, 80, 100 або 160. Залежно від якості виконання встановлюється основна погрішність ПРК.

  1. Комплектуючі до ПРК, а саме: лічильники рідини; моноблоки; електричні двигуни; датчики імпульсів; клапани відсічки; пістолети OPW; підставки; пульти дистанційного управління.

В асортиментному ряді комплектуючих ПРК для АЗС значуще місце займають крани паливороздавльні (пістолети для колонок), що є складовою частиною конструкції ПРК для АЗС . За допомогою крана для ПРК здійснюється наливання палива до баку транспортного засобу або до іншої ємкості.

Основним параметром, що визначає споживчі властивості кранів паливороздавальних (пістолетів для колонок) вважається гідравлічна характеристика.

Гідравлічна характеристика кранів для ПРК (пістолетів для ПРК) обумовлена залежністю пропускної спроможності кранів ПРК від тиску на вході. Ця характеристика встановлюється в технічних умовах і експлуатаційній документації на кран для ПРК конкретного типу. Високотехнологічна конструкція кранів для ПРК передбачає їх абсолютну герметичність.

Ще одним вадливим комплектуючим ПРК є шланги.

Шланг паливороздавальний для ПРК, іменований часто як рукав для ПРК, є одним із ключових компонентів ПРК для АЗС. Рукав для ПРК потрібен для виконання основної функції ПРК для АЗС – подачі нафтопродуктів. Саме тому, підбираючи рукав для ПРК, важливо врахувати багато чинників.

Рукав для ПРК має характеризуватися такими якостями: висока міцність конструкції, легкість в користуванні й конкурентоспроможні ціни. Сучасні тенденції ведення автозаправного бізнесу передбачають, що будь-яке устаткування, будь-які запчастини для ПРК, у тому числі й рукав для ПРК, повинен відповідати цілому ряду вимог: якість, надійність, міцність, простота експлуатації.

  1. Мірникі для АЗС: мірники еталонні 1-го і 2-го розрядів, мірники технічні 1-го і 2-го класу.

Мірники є важливою умовою створення успішного бізнесу на АЗС, оскільки мірник для АЗС – це не лише виконання стандартної функції вимірювання рівня палива, але й засіб для досягнення максимально ефективної роботи АЗС.

Мірники забезпечують суворий контроль рівня палива, чітке планування постачань, раціональне використання фінансових коштів підприємства, отже, вони відіграють істотну роль в стабільному функціонуванні АЗС.

ТОВ "НПФ Геркон", яке працює на користь своїх клієнтів, ретельно відстежує всі останні тенденції й пропонує підприємствам мірники магнітострикційні поплавцеві.

Магнітострикційний мірник – це цілий ряд функцій, що включає, окрім вимірювання рівня рідини, вимірювання рівня розділу середовищ, об'єму, маси і температури рідини; унікальна конструкція, яка дозволяє контролювати запаси сировини.

  1. Устаткування для зливу цистерн.

Злив цистерн – процес вельми відповідальний. Робота з нафтопродуктами, зокрема злив цистерн, – це завжди підвищена небезпека, тому постачання високоякісного устаткування, що забезпечує надійне проходження процесу, має першорядне значення.

Повний злив цистерн має, безперечно, значущу перевагу в роботі будь-якої АЗС. Вантажомісткість ємкостей, що використовуються, зберігається завдяки сучасним установкам, котрі забезпечують як ефективний злив цистерн, так і якість завантажуваного продукту.

Злив цистерн з високов'язкими нафтопродуктами вимагає обов'язкового застосування спеціального устаткування через специфічні особливості цих видів сировини.

Наразі визнаним лідером у виробництві установок зливу нафтопродуктів є компанія "Kanon".

Товариство експортує свою продукцію у Латвію і Молдову, імпортує її із Китаю.

ТОВ "НПФ Геркон" надає широкий спектр послуг: від складання проектної документації до будівництва АЗС, гарантійного та післягарантійного обслуговування устаткування.

Крім того, ТОВ "НПФ Геркон" пропонує:

1) комплексне спорудження АГНКС;

2) поставку повного комплексу обладнання і послуг для АЗС, АГЗС, АГНКС, терміналів зберігання ЗВГ, ГНС, автомобільних мийок у найкоротші терміни: від запчастин і арматури до готових рішень щодо автоматизації роботи АЗС;

3) проектування і будівництво АЗС, АГЗС, АГНКС і автомобільного мийок "під ключ" із використанням найсучасніших технологій;

4) якісний монтаж і пусконалагоджувальні роботи в найкоротші терміни;

5) цілодобове сервісне обслуговування АЗС, АГЗС, АГНКС, ГНС і автомобільних мийок;

6) постачання функціонально закінченого газозаправного обладнання:

– установок газозаправних УГЗ2 з надземним резервуаром і газороздавальною колонкою АСТРА (стаціонарних заправників газу заводського виробництва);

– установок газозаправних з підземним розташуванням одного або декількох резервуарів і декількома газороздавальними колонками;

– резервуарних установок для баз зберігання зрідженого газу.

Товариство має багаторічний досвід і в реалізації інвестиційних проектів, одним з яких є будівництво та експлуатація автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій, мережа яких на території України активно розширюється

Новий напрям в діяльності підприємства з 2004 р. – це продаж і встановлення автомобільного газобалонного обладнання (пропан, метан), а також продаж АГНКС.

ТОВ "НПФ Геркон" займається сертифікацією та виробництвом спеціалізованих електронних контрольно-касових апаратів для АЗС, АГЗС, АГНКС та нафтобаз, а також розробкою, виробництвом і продажем:

– систем управління та технічних засобів для керування та обліку на АЗС, АГЗС, АГНКС та нафтобазах;

– контрольно-касових апаратів для АЗС, АГЗС, АГНКС та нафтобаз;

– пультових систем управління АЗС, АГЗС, АГНКС та нафтобазами;

– комп’ютерних систем управління для АЗС, АГЗС, АГНКС та нафтобаз;

– систем вимірювання параметрів нафтопродуктів на АЗС, АГЗС, АГНКС та нафтобазах (системи управління відпуском нафтопродуктів на нафтобазах: комп'ютер із програмним забезпеченням, контролер управління; при необхідності можуть бути використані спеціальні вузли обліку нафтопродуктів з похибкою до 0,1%, а також системи виміру рівня і параметрів нафтопродуктів у резервуарах);

– системи вимірювальної "Струна" (система призначена для комплексного вимірювання рівня підтоварної води, температури, обчислення обсягу та маси нафтопродуктів у резервуарах АЗС);

– систем моніторингу резервуарів СМР НП;

– систем дистанційного контролю за фактичною реалізацією нафтопродуктів (СМР НП), призначених для незалежного контролю приходів та відпусків НП з резервуарного парку підприємства, що має мережу територіально віддалених АЗС;

– систем збору інформації мережі АЗС, АГЗС, АГНКС, нафтобаз та передачі інформації до офісу підприємства (програми Back- и Head-offіce);

– інформаційних табло та світлодіодних відеоекранів.

ТОВ "НПФ Геркон" проводить випробування (контрольні, порівняльні, типові, сертифікаційні, кваліфікаційні та ін.) і діагностику дорожніх транспортних засобів, у тому числі газобалонних та
газодизельних ДТЗ, оцінку паливної економічності та токсичності відпрацьованих газів, якості паливно-мастильних матеріалів, перевірку вантажних автомобілів, що здійснюють міжнародні перевезення, на відповідність вимогам Європейської Конференції Міністрів транспорту до "особливо зелених та безпечних" та "EURO-З безпечних" вантажних автомобілів з видачею відповідного сертифіката, технічну експертизу ДТЗ на предмет переобладнання.

Наразі виживають ті АЗС і підприємства, що постачають устаткування для них, які здатні вжити таких заходів:

– збільшити абсолютні обсяги продажів, що дозволяє компенсувати зниження рівня маржі і отримати ту ж масу прибутку;

– ініціювати новий вид діяльності, який може забезпечити додаткові прибутки, наприклад, рекламу на паливно-розливних комплексах і в приміщеннях операторських, магазинів і кафе;

– істотно поліпшити якість обслуговування клієнтів шляхом введення нових гнучких форм розрахунків, спеціальних програм заохочення клієнтів, забезпечення чистоти й привабливого вигляду АЗС;

– організувати або розширити платні сервісні послуги, такі як роздрібні продажі супутніх товарів, роботу точок швидкого живлення і ресторанів, експрес-миття машин та ін.

У сучасних умовах єдиним шансом для виживання й розвитку АЗС стає перетворення їх в мультипалівні станції із широким переліком послуг, що привертають клієнтів, які все більш орієнтуються в своєму виборі на високу якість устаткування й обслуговування.

 

magnifiercross