Розрахунок середньозваженої собівартості

Розрахунок середньозваженої собівартості

 

Собівартість використаних запасів включає в себе витрати на купівлю, доставку і доведення до придатного для використання стану

За розрахунком на підставі середнього відсотка транспортно-заготівельних витрат до договірної купівельної вартості виробничих запасів транспортно-заготівельні витрати, які стосуються виробничих запасів, витрачених на виробництво продукції (робіт, послуг), мають щомісяця списуватися на збільшення купівельної договірної вартості цих запасів. Так визначається фактична собівартість (первісна вартість) запасів, витрачених на виробництво, а також іншого вибуття запасів, включаючи їх реалізацію.

Середній відсоток транспортно-заготівельних витрат визначається діленням суми транспортно-заготівельних витрат на початок звітного місяця і транспортно-заготівельних витрат за місяць, помноженої на 100, на суму відповідних виробничих запасів на початок звітного місяця та запасів, що надійшли за місяць за обліковими купівельними цінами.

Сума транспортно-заготівельних витрат, включаючи транспортно-заготівельні, що відноситься до використаних запасів на виробничі потреби та до іншого їх вибуття, визначається множенням облікової купівельної вартості запасів за напрямами їх вибуття на середній відсоток транспортно-заготівельних витрат і діленням отриманого добутку на 100.

Щоб правильно і точно визначити фактичну собівартість продукції (робіт, послуг), витрачені матеріали мають бути списані на витрати виробництва за фактичною собівартістю (первісною, балансовою вартістю), що склалася на кінець звітного місяця. Можливі різні варіанти визначення і відображення в бухгалтерському обліку фактичної собівартості витрачених на виробництво продукції (робіт, послуг) та на інші потреби матеріалів залежно від облікових цін на матеріали, які застосовуються на цьому підприємстві.

Фактична середньозважена собівартість кожного виду (групи) матеріалів на кінець місяця розраховується за формулою:

 

Фактична собівартість                                Собівартість матеріалу,

матеріалу на початок місяця      +      що надійшов за місяць

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

 Кількість матеріалу                            Кількість матеріалу,

на початок місяця               +               що надійшов за місяць

 

Фактична собівартість одиниці матеріалу таким чином розраховується з достатньою точністю.

 

magnifiercross